Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy
w Starym Czarnowie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Urząd Gminy Stare Czrnowo INFORMUJE iż na rolniku z tytułu posiadanego gospodarstwa rolnego od dnia objęcia w posiadanie gospodarstwa rolnego, ciąży obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego.

INFORMACJA

Zgodnie z przepisami art. 84 ust. 3 pkt 1, ust. 4 pkt 1, art. 87 ust. 2, art. 88 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2003 r. Nr 124, poz. 1152 z późn. zm.) informuję, iż na rolniku z tytułu posiadanego gospodarstwa rolnego od dnia objęcia w posiadanie gospodarstwa rolnego, ciąży obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego.
Umowy ubezpieczenia należy zawierać w wybranym zakładzie ubezpieczeń, wykonującym działalność ubezpieczeniową w zakresie tego ubezpieczenia.
Rolnik, który nie spełni obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego, jest obowiązany w każdym roku kalendarzowym wnieść opłatę stanowiącą równowartość w złotych:

  • w ubezpieczeniu OC rolników - 30 euro
  • w ubezpieczeniu budynków rolniczych - 100 euro

Opłata za niedopełnienie obowiązku ubezpieczenia OC wnoszona jest przez rolnika na rzecz Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, natomiast opłata za niedopełnienie obowiązku ubezpieczenia budynków rolniczych stanowi dochód Gminy właściwej ze względu na miejsce położenia gospodarstwa rolnego lub miejsce zamieszkania rolnika.
Wobec powyższego zobowiązuję wszystkich rolników do okazania się umowami ubezpieczenia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 czerwca 2007 r. w Referacie Księgowości (pokój nr 8) Urzędu Gminy Stare Czarnowo.

Stare Czarnowo, 2007-05-02
 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: redaktor 02-05-2007 14:33
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 02-05-2007
Ostatnia aktualizacja: redaktor 02-05-2007 14:33